Теплові завіси

Теплові завіси покликані забезпечити комфортні умови в приміщенні, попри температуру за вікном. Особливо важливо проектувати все обладнання правильно, щоб, наприклад, тепле повітря не виходило через двері.

Для цього і встановлюються повітряні завіси. Необхідно воно для того, щоб уникнути втрати теплого повітря з приміщення взимку і забезпечити прохолоду влітку. Головна перевага в тому, що теплові завіси полегшують роботу іншим система кондиціонування і вентиляції, підвищуючи їх енергоефективність.

Повітряні завіси: види і типи

Класифікація даної кліматичної техніки починається з розташування щодо дверного отвору.

  • Горизонтальні завіси представляють собою моделі класичного типу. Вже з назви стає зрозуміло, що встановлюються вони виключно в горизонтальному положенні до вікон або дверей.
  •  Вертикальні повітряні завіси встановлюються в тих випадках, коли горизонтальний монтаж неможливий. Можуть бути встановлені у вигляді колон по обидва боки дверей.
  • Універсальні повітряні завіси. Внаслідок своєї конструкції можуть бути встановлені, як вертикально, так і горизонтально.

Залежно від типу інсталяції, всі теплові завіси поділяються на:

  1. Настінні. В основному, це техніка з металевим корпусом. Призначена виключно для настінного розташування.
  2. Стельові. Використовуються в разі високих вимог по оформленню та дизайну приміщень.

Класифікація повітряних завіс за принципом теплообміну

Електрообладнання технології позначається абревіатурами RS, RM, а також RT. Головна перевага електричних моделей полягає в простоті самої конструкції та монтажу. Також слід зазначити підвищену ефективність та просту настройку.

Працюють вони шляхом спіралей відкритого типу або ж трубчастих нагрівачів. Спіралі зараз використовуються дуже рідко, оскільки сильно сушать повітря і спалюють велику кількість кисню в приміщенні.

Існують і мінуси. Наприклад, підвищене споживання електрики, а також досить довгий час на прогрів.

Водяні. Позначаються RW. Зверніть увагу, що дані моделі можуть називатися економічними, оскільки електрика витрачається тільки на вентилятор і систему управління. Будова таких повітряних завіс передбачає підключення до систем опалення, що обумовлено складністю монтажу.

Повітряні завіси без нагрівальних елементів RT. Використовуються тільки в тих випадках, де не потрібен обігрів. Така техніка здатна захистити приміщення від пилу, газів, різних комах. В основному застосовується у виробничих приміщеннях.