Побутові витяжні вентилятори

Що таке побутовий витяжний вентилятор і для чого він потрібен у вашому домі?

Квартира або будинок - це місце, в якому постійно образовуються різні запахи і зайва вологість в результаті життя всіх членів сім'ї. І це робить перебування не дуже приємним. Раніше для вирішення цих питання відчинивши вікно і провітрити приміщення. Однак, як це зробити наприклад у ванній після прийняття гарячого душу?

На допомогу в такому випадку приходить витяжний вентилятор - електричний пристрій, призначений для видалення вологого повітря і неприємних запахів з приміщення. Найчастіше вони встановлюються на кухні, у ванній кімнаті та туалеті.

Здебільшого побутові витяжні вентилятори це осьові моделі: колесо з лопатями, що встановлено на вісь електродвигуна. Повітря надходить всередину приладу через решітку, нерідко з жалюзі, що перешкоджають зворотному току, проходить через нього і виводиться назовні.

Види роботи витяжних вентиляторів:

  • В ручному режимі, тобто кожен раз, коли потрібно провітрювання, вам потрібно буде самостійно включити прилад;
  • Автоматичне включення при досягненні певного рівня вологості;
  • Витягування повітря через певні проміжки часу.

Крім того, вони розрізняються по продуктивності, яка залежить від об'єму приміщення і необхідної кількості змін повітря за годину. Наприклад, для кухні 3 × 3,5 метра з стелями стандартної висоти і 15 змінами повітря в годину потрібно вентилятор продуктивністю приблизно 370 кубометрів на годину.

Установка витяжного вентилятора

Так як «брудний» повітря, який витяжний вентилятор видаляє з приміщення потрібно замінювати на свіже, дуже важливо правильно встановити прилад - навпаки джерела повітря, наприклад, двері. До речі, вибираючи двері у ванну, зверніть увагу на наявність спеціальної решітки, розташованої внизу полотна, яка забезпечує приплив повітря, або щілини, що забезпечує повітрообмін.

Зазвичай витяжку встановлюють у вікно або вбудовують в стіну. В останньому випадку може знадобитися додатковий повітропровід.

Важливо знати:

  1. Якщо витяжний вентилятор буде занадто близько до джерела повітря - вентиляція вийде не загальної, а місцевої.
  2. Якщо занадто низько - то тепле повітря, що піднімається вгору, вентилятору захопити не вдасться.

Тому найоптимальніший варіант - встановити пристрій безпосередньо напроти дверей і досить високо.

Догляд за витяжним вентилятором

Витяжний вентилятор - пристрій досить невибаглива, але, в силу специфіки своєї роботи забруднюється. Зазвичай господарі обмежуються миттям зовнішньої решітки, і це не дивно - адже вона знаходиться у всіх на виду і псує інтер'єр. Але хоча б раз на рік варто видаляти пил і бруд з лопатей і електродвигуна, зрозуміло, дозволена тільки суха чистка. Це дозволить вентилятору працювати ефективно довгі роки.

Тому, витяжний вентилятор - це засіб порятунку від неприємних запахів, застояного повітря і пов'язаного з цими явищами дискомфорту.

Менеджери vilca.com.ua допоможуть підібрати луший варіант витяжного побутового вентилятора, що відмінно підійде за характеристиками і вашому інтер'єру.